Lekkoatletyczna

Ogłoszenia sekcyjne

W sekcji lekkiej atletyki w 2010 r. trenowało ok. 70 zawodników z których większość wzięła udział w zawodach klubowych zgodnie z kalendarzem ŚZLA i PZLA. Bazą treningową sekcji jest stadion lekkoatletyczny MOSiR przy ul. Gliwickiej. W sekcji zatrudnionych jest 3 szkoleniowców /Michał Olszar, Piotr Stochaj, Ryszard Rękas/  oraz 3 wolontariuszy /Józef Rękas, Maciej Ciepłak, Hanna Ficek/. Zawodnicy startowali w prawie wszystkich ważnych zawodach krajowych i mitingach zagranicznych w Opavie i Frydku-Mistku. Największym sukcesem sekcji było zdobycie srebrnego medalu na mistrzostwach Polski młodzików przez sztafetę 4x100 dziewcząt, która biegła w składzie: Magdalena Kowalska, Natalia Piontek, Kinga Pękała, Paulina Potyka. Na tych samych mistrzostwach Paulina Potyka była 6 w skoku w dal, a Natalia Piontek 8 w biegu na 300m.

Ponadto na halowych mistrzostwach Polski wśród juniorów  Łukasz Czolij zajął 6 m w skoku w dal, Denis Piksa był 9 w biegu na 60m, a Hanna Kowalska 12 w biegu na 400m
Na mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych Marcin Ciepłak zajał 14 lokatę,    a Daniel Mazurek w kategorii młodzieżowców był 11 na OOM najlepiej spisał się Mateusz Kańczok,  który w 3-skoku zajął 5 lokatę a Mateusz Magiera uplasował się na 9 miejscu, w rzucie młotem Dawid Skorupa  zajął 6 miejsce, a Mateusz Nitner wywalczył  11 pozycje, Damian Oleś 2-krotnie wystartował w finałach B na 100m-9 lokata i 200m-11miejsce.

Na mistrzostwach Polski juniorów  Marcin Ciepłak zajął odpowiednio 5 i 6 miejsce w biegu na 3 km z przeszkodami i  5 km, Hanna Kowalska była 11 na 200m, a Arkadiusz Cieślok 17 w rzucie dyskiem.

Słabo spisała się na tych mistrzostwach Agnieszka Pyrtek, która zajęła dalekie 16 miejsce  w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Na usprawiedliwienie jej trzeba jednak zaliczyć wielomiesięczną rekonwalescencje związaną z kontuzją mięśni odcinka lędźwiowego,, jak również złą dyspozycją psychiczną. Na młodzieżowych mistrzostwach Polski Daniel Mazurek zajął 12 miejsce w biegu na 1500 m Sekcja startowała w śląskiej lidze młodzików i makroregionalnej lidze juniorów. Zawodnicy uczestniczyli w 2 obozach sportowych w Wiśle i Słupsku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów narkomanii, a najlepsi zawodnicy uczestniczyli w obozach kadry wojewódzkiej i Polski. Sekcja zorganizowała 2 rundy czwartków lekkoatletycznych celem popularyzacji lekkiej atletyki i naboru najzdolniejszej młodzieży.