Szermierki

Zwycięstwo Krystiana Fajkisa w III Pucharze Polski Kadetów

W miniony weekend w Gliwicach odbył się trzeci, ostatni Puchar Polski Kadetów (do 17 lat) w szpadzie męskiej. W turnieju startowało 66 zawodników z całej Polski. Kolejny raz rybniccy szpadziści pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Szermierze z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego zdobyli dwa medale. Krystian Fajkis po bardzo wyrównanej walce w finale z Mateuszem Rokiem z T.S Górnika Radlin wygrał 15:14 i zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym Puchar Polski.

Kolejny zawodnik RMKS-u -   Kamil Naszkowski zdołał awansować do półfinału, ale przegrał z  Mateuszem  Rokiem 10:15  i zajął trzecie miejsce,  zdobywając brązowy medal.  Ten wynik pozwolił Krystianowi umocnić się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej kadetów Polskiego Związku Szermierczego, a Kamilowi Naszkowskiemu  na trzecim miejscu. Do zakończenia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy pozostały już tylko trzy turnieje, dwa Puchary Polski  do 20 lat i Puchar Europy Kadetów do lat 17  w Bratysławie, gdzie  zdecydowanie  trudniej walczyć  o punkty. Przypomnijmy, że  na Mistrzostwa Europy kwalifikuje się pierwsza czwórka z listy PZS. Mamy nadzieję, że  rybniccy zawodnicy utrzymają tak  dobra passę i będą reprezentować  Polskę w tej imprezie.