Szermierki

ZŁOTY MEDAL RYBNICKICH SZPADZISTÓW

Drużyna RMKS-u Rybnik okazała się bezkonkurencyjni w finałach OOM, czyli Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, które odbyły się w Olsztynie w ubiegłym tygodniu. Turniej ten jest ostatnią imprezą dla tej kategorii wiekowej. Kwalifikacje indywidualne i drużynowe odbywają się przez cały sezon, czyli od września do kwietnia. W OOM mogło wystartować tylko 42 zawodników i zawodniczek oraz 12 drużyn szpady męskiej i kobiet. Nasza drużyna męska w składzie: Maciej Białas, Ryszard Kałuziński, Jarosław Fajkis i Tomasz Wąsiewicz po fantastycznych meczach zdobyła złoty medal
W turnieju drużynowym rybnicka drużyna po turnieju indywidualnym rozstawiona była z numerem 4 i walczyła kolejno:
ćwierćfinały: RMKS:Piast Gliwice 45:32
półfinał: RMKS:Zerwikaptur Kraków 45:38
finał: RMKS: Kolejarz Wrocław 45:41

Niestety w turnieju indywidualnym szpady męskiej i kobiet nie zdobyliśmy medalu, a najlepszym naszym zawodnikiem był Maciej Białas, który zajął 13 miejsce, Ryszard Kałuziński był 17, Jarosław Fajkis 35, a Tomasz Wąsiewicz. 40.

W szpadzie dziewcząt nasze młodziczki walczyły dzielnie, lecz 3-4 lata starsze przeciwniczki jeszcze były poza zasięgiem. Trzeba jednak dodać, że sama kwalifikacja Patrycji Frystackiej, Kingi Zgryźniak i Beaty Pękały to duże osiągnięcie.