Sekcja
Szermierki

Złota Drużyna - Mistrzostw Śląska juniorów młodszych w szpadzie chłopców

W Radlinie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadzie chłopców roczników 92-94. W zawodach brały udział kluby z całego województwa śląskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, zdobywając, aż cztery medale , jeden srebrny, dwa brązowe indywidualnie i jeden złoty drużynowo.
W pierwszej kolejności został rozegrany turniej indywidualny. W turnieju indywidualny srebrny medal zdobył Zachariasz Kłosek przegrywając dopiero w finale z A. Staszulonkiem z Muszkietera Gliwice 10:12. Na podium znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów: Jan Kordas i Kamil Naszkowski obaj zajęli 3 miejsca zdobywając brązowe medale.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Maciej Gryt 11 miejsce
Maciej Kotas 15 miejsce
Krystian Fajkis 20 miejsce
Mateusz Franke 23 miejsce

Po turnieju indywidualnym tego samego dnia odbył się turniej drużynowy Mistrzostw Śląska juniorów mł. Zawodnicy RMKS I Rybnik rozstawieni z numerem pierwszym po turnieju indywidualnym bez problemu poradzili sobie w drodze do złotego medalu pokonując kolejno Piast Gliwice 45:37 i Muszkietera Gliwice 45:29, zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Śląska. Skład Drużyny RMKS I: Jan Kordas, Kamil Naszkowski, Zachariasz Kłosek, Krystian Fajkis.

Drużyna II RMKS zajęła 7 miejsce skład: Maciej Gryt, Mateusz Franke, Maciej Kotas.

Jest to kolejny bardzo dobry start juniorów mł. na miesiąc przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży,(Mistrzostwa Polski juniorów młodszych) która odbędzie się 4-6.05 2009 w Warszawie. Indywidualnie jak i drużynowo szermierze RMKS-u będą reprezentować Miasto Rybnik na OOM w składzie: Jan Kordas, Zachariasz Kłosek, Maciek Brewczyk, Maciek Kotas, Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski, Maciej Gryt.