Szermierki

Złota Drużyna

W Radlinie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadzie chłopców roczników 93-95.W zawodach brały udział kluby z całego województwa śląskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, zdobywając, złoty medal. W pierwszej kolejności został rozegrany turniej indywidualny. Niestety w turnieju indywidualny nasi zawodnicy zajęli miejsca poza podium. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Kamil Naszkowski, który zajął VII miejsce.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Maciej Kotas 10 miejsce
Maciej Brewczyk 12 miejsce
Mroszczak Mikołaj 17 miejsce
Krysian Fajkis 18 miejsce

Po turnieju indywidualnym tego samego dnia odbył się turniej drużynowy Mistrzostw Śląska juniorów mł. Zawodnicy RMKS Rybnik rozstawieni z numerem trzecim po turnieju indywidualnym w drodze do złotego medalu pokonali kolejno Piast Gliwice II 45:32, AZS AWF Katowice 45:38 oraz w finale Górnika Radlin 43:42 zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Śląska.
Skład Drużyny RMKS: Maciej Brewczyk, Kamil Naszkowski, Maciej Kotas , Krystian Fajkis.

Jest to kolejny bardzo dobry start juniorów mł. na dwa tygodnie przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży,(Mistrzostwa Polski juniorów młodszych) która odbędzie się 3-4.05 2010 w Warszawie. Indywidualnie jak i drużynowo szermierze RMKS-u będą reprezentować Miasto Rybnik na OOM w składzie: Maciek Brewczyk, Maciek Kotas, Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski.