Sekcja
Szermierki

X Międzynarodowy Turniej Szermierczy Rybnik CUP

8 maja 2010 na sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Rybniku odbył się X Międzynarodowy Turniej szermierczy Rybnik CUP w szpadzie dziewcząt i chłopców . Rybnik Cup zgromadził na starcie 171 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz Słowacji. Turniej ten odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Adama Fudalego, który to uroczyście dokonał otwarcia imprezy.

W zawodach nie zabrakło również najmłodszych szpadzistów i szpadzistek Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego – sekcji szermierczej. Rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików i juniorów młodszych.
W kategorii rocznika 98 i mł. fantastycznie walczył Kacper Kordas z RMKS – u , który po bardzo dobrych walkach przegrał dopiero w półfinale „jednym trafieniem” 7-8 jak się okazało z późniejszych zwycięzcom turnieju Marcinem Niklem z Kosyniera Gliwice i zajął ostatecznie 3 miejsce. W tej samej kategorii bardzo dobrze walczył młodszy klubowy kolega Kacpra , Ryszard Kałuziński, który przegrał w walce o podium z Bartłomiejem Cichaczewskim z UKS Trójka Radlin i zajął 8 miejsce.

65 miejsce Spleśniały Bartłomiej

W kategorii 96-97 chłopców najlepiej spisał się Marcin Hunt, który to po bardzo emocjonujących walkach przegrał z Maciejem Bielcem z AZS AWF Wrocław w walce o 1/2 finału i zajął bardzo dobre 7 miejsce. Nieco słabiej walczył tym razem Przemysław Trzepizur, który zajął 13 miejsce.

W kategorii 97 -98 dziewcząt, naszych barw broniły Anna Mroszczak oraz Emilia Kucza. Anna Mroszczak od początku turnieju nie była gościnna dla swoich rywalek wygrywając wszystkie pojedynki w fazie grupowej. W walkach pucharowych, dopiero w pojedynku o finał nasza zawodniczka przegrała z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice 8:12 i zajęła 3 miejsce. Emilia Kucza przegrała w walce o 1/8 finału i ostatecznie zajęła 18 miejsce.

W kategorii juniorów młodszych dobrze walczyli Krystian Fajkis oraz Kamil Naszkowski którzy dopiero w walkach o podium przegrali swoje pojedynki zajmując odpowiedni 6 i 7 miejsce. 22 miejsce zajął Mikołaj Mroszczak.