Szermierki

Turniej Szermierczy ?O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty?

W miniony weekend w Krakowie odbyła się jedna z największych imprez szermierczych w Polsce, która gościł 365 najmłodszych szpadzistów i szpadzistek z Polski oraz zawodników z Ukrainy, Słowacji, Litwy i Węgier, Niemiec, a także jednego szermierza z Francji. Oczywiście w imprezie tej nie mogło zabraknąć młodych rybnickich szpadzistów. Najlepiej z wszystkich rybnickich zawodników zaprezentował się Kacper Kordas, który po bardzo emocjonujących walkach zajął fantastyczne 3 miejsce.

Kacper jest uczniem SP 1 w Rybniku, a szermierkę zaczął uprawiać niespełna dwa lata temu, a jego systematycznie powtarzane wyniki na turniejach są bardzo dobrą prognozą na przyszłość. W kategorii dzieci bardzo dobrze zaprezentował się również Ryszard Kałuziński, który przegrał nieznacznie w ćwierćfinale z Andrzejem Lisiakiem z UKS Irwin Manieczki 7:10 i zajął ostatecznie 8 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt , że aż dwóch zawodników RMKS-u Rybnik zajęło miejsce w finałowej „8”
Kolejność:
1 Marcin Nikiel (UKS Kosynier Gliwice)
2 Wojciech Kolańczyk (UKS Irwin Manieczki)
3 Kacper Kordas (RMKS Rybnik)
3 Andrzej Lisiak (UKS Irwin Manieczki)
5 Dante Cinque (KKS Kraków)
6 Szymon Fryc (Pałac Młodzieży Tarnów)
7 Piotr Rodzynkiewicz (KKS Kraków)
8 Ryszard Kałuziński (RMKS Rybnik)
Nieco gorzej walczyli najstarsi rybniccy zawodnicy w kategorii 93-95 najlepiej zaprezentował się Kamil Naszkowski, który przegrał o wejście do finałowej „8” z Felixem Frasiem z KKS Kraków i ostatecznie zajął bardzo dobre 11 miejsce.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:
32 miejsce – Franke Mateusz
40 miejsce – Fajkis Krystian
47 miejsce – Mroszczak Mikołaj
W kategorii 96-97 najlepiej walczył Przemysław Trzepizur , który po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych przegrał w 1/8 finału i ostatecznie zajął 17 miejsce. Drugi z naszych zawodników Marcin Hunt był 28.
W szpadzie dziewcząt nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki. Niestety tym razem hala szermiercza w Krakowie nie była zbyt gościnna i nasze zawodniczki odpadły w 1/16 finał zajmując kolejno: Natalia Szydło 19 miejsce, Anna Mroszczak 21 miejsce i Emilia Kucza 41 miejsce.