Szermierki

Sworowski zakwalifikował się do ME w Danii

W miniony weekend (10.10.2009) w Bratysławie odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Świata juniorów w szpadzie męskiej. Turniej ten był jednocześnie ostatnim sprawdzianem oraz turniejem kwalifikacyjnym reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Odense w Danii 2-6.11.2009.
Z dwunastu reprezentantów powołanych przez nowego trenera Kadry Narodowej Juniorów, jednocześnie będącego trenerem RMKS-u Rybnik Artura Fajkisa najlepiej spisał się zawodnik z Rybnika, Wojciech Sworowski, który zajął najlepsze w dotychczasowych startach na PŚ , bardzo dobre 11 miejsce. W turnieju startowało 187 zawodników, a że był to ostatni sprawdzian przed ME wszystkie najlepsze ekipy z Europy zjawiły się na turnieju. W całych zawodach Wojtek walczył bardzo równo, bardzo dobrze walczył w eliminacji nie przegrywając ani jednego pojedynku. Po fazie eliminacyjnej został sklasyfikowany na 5 miejscu. W walkach pucharowych, również radził sobie bardzo dobrze. Dopiero w walce o 1\8 finału przegrał z Węgrem Gyorgyi L. 11:15 i ostatecznie zajął 11 miejsce.
Tym wynikiem Wojtek dosłownie w ostatnim momencie zdołał się zakwalifikować na ME w Danii.

walki Wojciecha Sworowskiego:

1/64 Sworowski : KUHN (SUI) 15:7
1/32 Sworowski : Brzozowski (POL) 15:13
1/16 Sworowski : Chally (UKR) 15:12
1/8 Sworowski : Gyorgyi (HUN) 10:15

Aktualnie zawodnik RMKS – u przebywa razem z trenerem Arturem Fajkisem w Wiśle, gdzie odbywa się ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwa Europy. Mamy nadzieję, że nasz zawodnik powtórzy wynik z ME Kadetów w 2008 roku, gdzie zdobył brązowy medal.