Szermierki

Rysiek Kałuziński zwycięzcą dziecięcego turnieju Coneco CUP

28 września 2008 w Częstochowie odbył się Międzynarodowy Turniej szermierczy CONECO CUP w szpadzie dziewcząt i chłopców.

28 września 2008 w Częstochowie odbył się Międzynarodowy Turniej szermierczy CONECO CUP w szpadzie dziewcząt i chłopców . W turnieju tym startowało 160 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz Słowacji. W turnieju tym nie zabrakło również najmłodszych szpadzistów i szpadzistek Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. W kategorii rocznika 98 -99 bezkonkurencyjny okazał się Ryszard Kałuziński z RMKS – u , który po fantastycznych walkach zajął 1 miejsce, nie dając szans swoim rywalom wygrywając wszystkie pojedynki. Na uwagę zasługuje fakt, że Rysio (9 lat) jest najmłodszym zawodnikiem sekcji szermierczej RMKS –u Rybnik, a szermierkę uprawia już o ponad roku i jest to jego pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi międzynarodowej.

Pozostałe miejsca naszych zawodników w roczniku 98 -99 chłopców: 13 miejsce – Kordas Kacper
30 miejsce – Mańka Jakub
34 miejsce – Fajkis Jarosław
40 miejsce – Blicharski Mikołaj

W kategorii 96 -97 dziewcząt, zawodniczki RMKS –u Rybnik walczyły bardzo dzielnie lecz już nie z takim efektem jak chłopcy. Najlepsze miejsce zajęła Natalia Żak zajmując 10 miejsce, a następnie Anna Mroszczak 18 miejsce i Emilia Kucza 24 miejsce.

W tej samej kategorii chłopców zawodnicy RMKS – u musieli uznać tego dnia lepszą dyspozycję swoich rywali bo , aż dwóch zawodników RMKS przegrało o finałową „8” Rafał Orłowski zajął 11 miejsce a Przemysław Trzepizur 12 miejsce. Bardzo dobrze rozpoczął turniej Marcin Hunt, który po walkach eliminacyjnych zajmował 1 miejsce. Niestety nie poradził sobie w walce o 1/8 finału i zajął ostatecznie 17 miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

24 miejsce – Smorawski Błażej
46 miejsce – Szymański Robert

Na Turnieju Coneco Cup oprócz współzawodnictwa dzieci w częstochowskiej hali Polonia pojawili się także zacni goście - Robert Andrzejuk, kapitan srebrnej drużyny szpadzistów z Pekinu oraz indywidualna mistrzyni świata z Lipska Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Podczas konferencji prasowej Andrzejuk zaprezentował swój medal olimpijski. Odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy dotyczące rywalizacji w Pekinie, a także przyszłości polskiej szpady.