Szermierki

RYBNICKA ?Gwiazdka ze szpadą?

Jak co roku rybniccy, najmłodsi adepci szermierki na szpady spotkali się w Turnieju Gwiazdkowym, który odbył się w sali szermierczej sekcji RMKS ? Rybnik przy ul. Powstańców Śl. 40/42 (MOSiR Rybnik) . Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się spotkanie opłatkowe, podsumowujące cały rok 2008.

Jak co roku rybniccy, najmłodsi adepci szermierki na szpady spotkali się w Turnieju Gwiazdkowym, który odbył się w sali szermierczej sekcji RMKS – Rybnik przy ul. Powstańców Śl. 40/42 (MOSiR Rybnik) . Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się spotkanie opłatkowe, podsumowujące cały rok 2008. Kierownik sekcji Krystian Fajkis przypomniał rodzicom i wszystkim zawodnikom największe osiągnięcia sekcji szermierczej w kończącym się roku 2008, między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów Wojciecha Sworowskiego i złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów. Najlepsi zawodnicy sekcji zostali uhonorowani okazjonalnymi paterami i nagrodami rzeczowymi.

Warto również wspomnieć, że szkoleniowiec Artur Fajkis otrzymał od Ministra Sportu i Turystyki Nagrodę Indywidualną Drugiego Stopnia w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w roku 2008. Po zakończonym spotkaniu najmłodsi szermierze przystąpili do walk.

Do turnieju przystąpiło 24 najmłodszych zawodników z dwóch rybnickich klubów tj. RMKS Rybnik i UKS Rapier przy SP nr 5 w Rybniku. Turniej odbył się w dwóch kategoriach. W kategorii zaawansowanej zwyciężyła Anna Mroszczak, która pomimo dwóch przegranych walk w eliminacji, świetnie poradziła sobie w walkach pucharowych i ostatecznie zajęła I miejsce, II miejsce przypadło Natalii Żak, natomiast III miejsce zdobyła Natalia Szydło. W kategorii najmłodszej tzn. dzieci, które pierwszy raz stanęły na planszy szermierczej, zwyciężył Jarosław Fajkis, który w całym turnieju nie przegrał żadnej walki, II miejsce zajął Kamil Konkol, a trzecie miejsce zdobył Paweł Kuczek.

Większość najmłodszych zawodników niesiona dopingiem rodziców świetnie poradziła sobie w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami i pomimo przegranych walk świetnie się bawiła. Na zakończenie całego turnieju odbyła się dekoracja, gdzie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.