Szermierki

Przemysław Trzepizur brązowym medalistą Mistrzostw Polski

W miniony weekend odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn w Gliwicach. W szpadzie męskiej wystartowało 89 zawodników , natomiast w szpadzie kobiet 83 zawodniczki z całego kraju. Swój życiowy sukces odniósł zawodnik RMKS-u Rybnik, Przemysław Trzepizur, który po bardzo dobrych i emocjonujących walkach zdobył swój pierwszy indywidualny medal na MP. Przemek w drodze do medalu pokonał kolejno: 1/32 Aleksandra Siudaka z KKS Kraków 15:8, 1/16 Damiana Michalaka z Piasta Gliwice 15:12, 1/8 Michała Opałkę z KS Szpady Wrocław 15:11, 1/4 Karola Urbana z MKS Gryf Mielec 15:12 i walce o finał nasz zawodnik przegrał z Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 12:15.

Na trzecim miejscu podium Przemek Trzepizur (z lewej), a z prawej strony Krystian Fajkis - szef sekcji szermierki RMKS

16 miejsce zajął Krystian Fajkis, który  wygrał z turniejową „1”, Maciejem Bielcem z KS Szpady Wrocław, w walce o  najlepszą „16” turnieju  15:13. Niestety w  pojedynku o finałową "8"  Krystian  przegrał z  Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 8:15. W turnieju szpady męskiej startował jeszcze  Marcin Hunt, który przebrnął eliminacje grupowe lecz przegrał pierwszą walkę w eliminacji bezpośredniej i zajął 55 miejsce.

6 Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
7 Radosław Koszutski (KS Szpada Wrocław)
8 Karol Urban (MKS Gryf Mielec)

W szpadzie kobiet nie zawiodła Anna Mroszczak, która jako jedyna kadetka zameldowała się w najlepszej "8" turnieju. Niestety w drodze do medalu przeszkodziła jej starsza kadrowiczka  Aleksandra Zamachowska z KKS-u Kraków. Po zaciętej walce Ania przegrała 10:15 i została sklasyfikowana na 7 miejscu.

Kolejność:
1 Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2 Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa)
3 Julia Jurecka AZS AWF Wrocław)
3 Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
5 Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
6 Klaudia Jędrzejewska (AZS AWF Katowice)
7 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
8 Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)

W drugim dniu dobył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej nasz klub reprezentowali (Krystian Fajkis, Przemysław Trzepizur, Marcin Hunt). Zawodnicy z RMKS-u po turnieju indywidualnym zostali rozstawieni na 7 miejscu. W walce o ćwierćfinał rybniczanie zmierzyli się z zawodnikami Startu Opole i pewnie wygrali 45:33. W drodze do medalu naszym zawodnikom przeszkodzili szermierze z TS Górnik Radlin, którzy to po bardzo zaciętym meczu zwyciężyli 45:35. Naszym zawodnikom pozostała walka o miejsca 5-8. Niestety porażka w ćwierćfinale miała duże znaczenie, ponieważ zawodnicy z RMKS-u Rybnik przegrali dwa kolejne mecze z KKS Kraków i Kosynierem Gliwice i zajęli ostatecznie 8 miejsce.