Sekcja
Szermierki

Mistrzostwa Śląska juniorów mł. w szpadzie mężczyzn

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie na plansze szermiercze wyszli rybniccy szpadziści. Pierwsze swoje zawody rozpoczęli bardzo udanie, zdobywając dwa złote medale w Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych, które odbyły się w Radlinie 20.09.2008.

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie na plansze szermiercze wyszli rybniccy szpadziści. Pierwsze swoje zawody rozpoczęli bardzo udanie, zdobywając dwa złote medale w Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych, które odbyły się w Radlinie 20.09.2008. W turnieju startowało blisko 40 zawodników z całego Śląska w tym sześciu z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Najlepszym szpadzistą oraz Mistrzem Śląska został Maciej Brewczyk z RMKS–u, który w turnieju nie przegrał ani jednej walki. W finałowej ósemce znalazł się również starszy kolega Maćka, Jan Kordas, który ostatecznie zajął 5 miejsce.

21 miejsce Maciej Kotas

W tym samym dniu odbył się turniej drużynowy, w który bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy I RMKS RYBNIK w składzie (Maciej Brewczyk, Jan Kordas, Zachariasz Kłosek). Po turnieju indywidualnym zawodnicy I RMKS Rybnik byli rozstawieni z numerem pierwszym, więc z pierwszej fazy turnieju byli zwolnieni. W półfinale spotkali się z Muszkieterem Gliwice II i gładko wygrali 45:29.

W finale nasz zespół z Rybnika stoczył mecz z gospodarzami turnieju I Górnikiem Radlin i po bardzo emocjonującym pojedynku wygrał 45:38 zdobywając tym samym Drużynowe Mistrzostwo Śląska. W turnieju startował również drużyna II RMKS –u Rybnik w składzie (M. Kotas, K. Fajkis, M. Gryt), która ostatecznie zajęła 5 miejsce.