Sekcja
Szermierki

Mistrzostwa Polski - skrzaty, zuchy, dzieci - 4 MEDALE !!!

W miniony weekend w Knurowie odbyły się Igrzyska Dzieci w ramach Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatów, zuchów oraz dzieci. Rybniccy szermierze z tej imprezy przywieźli, aż 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. W kategorii dzieci (10-11) lat, szpadzistki z naszego klubu były bezkonkurencyjne i zajęły wszystkie miejsca na podium. Najlepszą tego dnia oraz Mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej została Patrycja Frystacka, która wygrała w finale z koleżanką z klubu Alicją Klasik, na trzecim miejscu sklasyfikowana została Kinga Zgryźniak. która to z kolei przegrała walkę półfinałową z Alicją Klasik. W szpadzie chłopców jedyny medal dla naszego klubu zdobył Adam Sojka, który zajął znakomite trzecie miejsce i tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski.

1 miejsce Patrycja Frystacka, 2 miejsce Alicja Klasik , 3 miejsce Kinga Zgryźniak

medalistki Patrycja Frystacka, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak wspólne zdjęcie:)

54 miejsce – Szymon Moroch

Świetne starty w tym sezonie młodych zawodników i zawodniczek z RMKS-u  zostały potwierdzone w tej imprezie. Zawodnicy z naszego klubu w tych kategoriach wiekowych to ścisła czołówka krajowa. Mamy nadzieję, że w przyszłości tak pozostanie, a wyniki i wytrwałość w treningu tych młodych szermierzy pomogą w zdobywaniu jak największej ilości medali na arenie krajowej i zagranicznej.

Sekcja szermiercza RMKS - u zachęca wszystkie dzieci od 7 roku życia do uprawiania tej pięknej olimpijskiej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 20.00 na specjalistycznej sali szermierczej MOSiR Rybnik ul. Powstańców Śląskich 40/42 (obok pływalni krytej) ZAPRASZAMY