Szermierki

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW ŚREM 2015

W Śremie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Znakomicie w tej sztandarowej krajowej imprezie spisała się nasza zawodniczka Anna Mroszczak, której niewiele brakowało do zdobycia historycznego medalu w tej imprezie dla rybnickiego klubu. Ania w walkach eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy walk pucharowych została rozstawiona z numerem 35.
W walce do szerokiego finału Ania pokonała kolejno:
Mroszczak: Dominika Guzik (Sokolik Krosno) 15:9
Mroszczak : Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa)13:12
Mroszczak : Aleksandra Szklar (AZS AWF Katowice) 15:10

W walce o  medal, Ania spotkała się z Małgorzatą Stroką z AZS AWF Warszawa i po bardzo wyrównanej walce  przegrała 15:10. Warto również dodać, że  na 25  sekund przed końcem walki było 9:8 dla Stroki, lecz kończący się czas walki  zmusił naszą zawodniczkę do przyspieszenia walki , to wykorzystała zdecydowanie bardziej doświadczona zawodniczka z Warszawy i nie pozwoliła sobie już odebrać zwycięstwa.  Kinga Brawańska po przegranej o 32 z Sara Pytką z AZS AWF Warszawa zajęła 39 miejsce.

W szpadzie męskiej nasz jedyny reprezentant Przemysław Trzepizur zajął  45 miejsce