Szermierki

Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 lat)

W miniony weekend w Krakowie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (do 20 lat) w SZERMIERCE W rywalizacji szpadzistów brało udział 3 zawodników Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Zawody te to najważniejsza impreza w tym roku w kategorii juniorów w Polsce.
W miniony weekend w Krakowie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów (do 20 lat) w szermierce
W rywalizacji szpadzistów brało udział 3 zawodników Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Zawody te to najważniejsza impreza w tym roku w kategorii juniorów w Polsce. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski odbywają się w wyniku całorocznej rywalizacji w turniejach klasyfikacyjnych, Pucharach Polski i tylko zawodnicy sklasyfikowani na liście Polskiego Związku Szermierczego mogą uczestniczyć w MP. Zawodnicy RMKS-u Rybnik zakwalifikowali się indywidualnie jak i drużynowo. Klub nasz reprezentowali: Wojciech Sworowski, Jan Kordas, Zachariasz Kłosek, , Maciej Gryt (rezerwa)
W pierwszym dniu rozegrano turniej indywidualny, gdzie bardzo dobrze, aż do 1/8finału walczył Wojciech Sworowski, niestety, po bardzo dobrej walce Wojtek przegrał 14:15 z późniejszym brązowym medalistą MP Filipem Broniszewskim i ostatecznie zajął 11 miejsce.
Nieco gorzej spisali się pozostali dwaj młodsi zawodnicy RMKS – u Jan Kordas zajął 33 miejsce natomiast Zachariasz Kłosek 58 miejsce.

W drugim dniu rozegrano turniej drużynowy. Drużyna RMKS Rybnik w składzie (Sworowski, Kordas, Kłosek, Gryt) po wielkim niedosycie z dnia poprzedniego rozstawiona została na 9 miejscu po walkach indywidualnych. W 1/8 finału i w pierwszym pojedynku zawodnicy RMKS spotkali się z Muszkieterem II Gliwice, z którymi wygrali po bardzo emocjonującej końcówce 44:43, w 1/4 finału rywal był bardziej wymagający, Muszkieter I Gliwice, rozstawiona z numerem „1” z dwoma medalistami dnia poprzedniego złotym medalistą Pawłem Krawczykiem i brązowym Filipem Broniszewskim. Po bardzo dobrym początku meczu, po 5 walkach wynik 25:23 dla Muszkietera, nasi zawodnicy nie zdołali utrzymać tak dobrego tempa walki i ostatecznie przegrali 34:45 jak się okazało z późniejszym Drużynowym Mistrzem Polski.
Niestety droga do medalu została zamknięta i nasi zawodnicy mogli walczyć tylko o miejsca od 5-8. W pierwszym pojedynku zawodnicy RMKS – u spotkali się z drużyną stołecznej Legii Warszawa, gdzie niestety po bardzo ciężkich walkach przegrali 43:44 !. Pozostała więc tylko walka o 7 miejsce z MKS Kusym Szczecin. Nasi zawodnicy pomimo dwóch przegranych meczach zdołali się podnieść i wygrali bardzo spokojnie 45:38, ostatecznie zajmując 7 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.