Sekcja
Szermierki

Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

W miniony weekend Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta w szpadzie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników z całego kraju oraz reprezentanci Ukrainy i Słowacji. Znakomicie wystartowali w nim najmłodsi zawodnicy RMKS-u Rybnik. W sobotę na start wyszli szpadziści. Najlepiej tego dnia zaprezentował się Maciej Białas, który w kategorii 14-15 lat zajął znakomite 3 miejsce.
W finałowej ósemce tego turnieju znalazł się jeszcze jeden nasz reprezentant Jarosław Fajkis, który był 8, Eligiusz Malinowski zajął 13 miejsce. W kategorii 12-13 lat Adam Małysz był 18, Dominik Sojka 28, natomiast Dominik Piekuś 39. W najmłodszej kategorii 9-11 lat kolejny  bardzo dobry start odnotował Wiktor Wałach, który zajął 7 miejsce. Jego młodsi koledzy Jan Szulc  był 36, a Adam Sojka 41.

W niedzielę na plansze wyszły dziewczęta. Chyba pozazdrościły chłopakom dobrych wyników i również wróciły do Rybnika z "tarczą". W kategorii 12-13 lat obie nasze reprezentantki Beata Pękała i Małgorzata Szulc były w najlepszej "8" turnieju i zajęły odpowiednio 6 i 7 miejsce. W kategorii 9-11 lat, aż trzy nasze zawodniczki znalazły się w najlepszej "8". Kinga Zgryzniak zajęła 7 miejsce, Patrycja Frystacka była 6, natomiast Alicja Klasik, zajęła znakomite 2 miejsce potwierdzając tym samy, że już należy do czołówki najmłodszych szpadzistek w kraju.  W turnieju startowała również Kamila Krześnicka, która była 26.