Szermierki

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci ?Zerwikaptur? Kraków

W miniony weekend w Krakowie odbyła się jedna z największych imprez szermierczych w Polsce, która gościł prawie 400 najmłodszych szpadzistów i szpadzistek z Polski oraz zawodników z Ukrainy, Słowacji, Czech i Litwy. Oczywiście w imprezie tej nie mogło zabraknąć młodych rybnickich szpadzistów. Najlepiej z wszystkich rybnickich zawodników zaprezentował się Kacper Kordas, który po bardzo emocjonujących walkach zajął fantastyczne 3 miejsce.

To  jego kolejne miejsce na podium w ogólnopolskiej rywalizacji. Jego systematycznie powtarzane wyniki na turniejach są bardzo dobrą prognozą na przyszłość. W kategorii młodziczek   bardzo dobrze zaprezentowała  się   Anna Mroszczak, który przegrał nieznacznie w ćwierćfinale z Pauliną Ptaszyńską z Górnika Radlin 8:9  i  ostatecznie  zajęła 6  miejsce.  Kacper Kordas aktualnie zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalne polskiego portalu szermierczego  mat-fencingu.pl,  natomiast Anna Mroszczak, 5 miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych.