Szermierki

MEDALE SZPADZISTÓW W PUCHARZE POLSKI

W miniony weekend w Krośnie odbył się pierwszy, inaugurujący sezon 2010/2011 Puchar Polski Kadetów w szpadzie męskiej. W turnieju startowało 70 zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji. Wspaniale spisali się zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego zdobywając dwa medale.

Krystian Fajkis stanął na drugim miejscu podium,  zdobywając srebrny medal,  a  Kamil Naszkowski na trzecim miejscu,  zdobywając brązowy medal. Młodzi szpadziści w całym turnieju świetnie walczyli, ale musieli uznać lepszą dyspozycję dnia Mateusza Roka z T.S. Górnik Radlin, który wygrał z Kamilem Naszkowskim w półfinale i z Krystianem Fajkisem w finale. W turnieju bardzo dobrze spisał się Przemysław Trzepizur, który debiutował w turnieju o tej randze. Przemek, jako jeden z najmłodszych zawodników, zajął bardzo dobre, 11 miejsce, przegrywając o „szeroki finał” złożony z 8 zawodników z klubowym kolegą Krystianem Fajkisem. Bardzo dobrze powalczył również  Mikołaj Mroszczak, który  zajął 16 miejsce. Marcin Hunt, kolejny  debiutant,  po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych (4 zwycięstwa, 2 porażki), przegrał o 32 i zajął ostatecznie 39 miejsce.

Mamy nadzieję, że nasi szpadziści  będą walczyli tak dobrze przez cały sezon, a ukoronowaniem tego będą występy naszych rybnickich  zawodników na  Mistrzostwach Europy w Klagenfurcie (Austria) i Mistrzostwach Świata Kadetów  w Jordanii na początku 2011 roku.