Szermierki

Kolejne zwycięstwo Anny Mroszczak w Pucharze Europy

Kolejny znakomity start odnotowała nasza zawodniczka, Anna Mroszczak w Pucharze Europy Kadetek w szpadzie kobiet. W Krakowie w stawce 91 zawodniczek z całej Europy, Ania wystartowała jako turniejowa "jedynka", i nie zawiodła, choć rywalki starały się to kolejne zwycięstwo w Pucharze Europy bardzo utrudnić. Formuła zawodów była bardzo trudna. Dwie eliminacje grupowe i walki pucharowe do wyłonienia zwycięzcy. Aby wygrać turniej, rybniczanka musiała stoczyć aż 12 walk grupowych do 5 trafień i 6 walk pucharowych do 15.
W pierwszej i drugiej fazie walk grupowych Ania wygrała wszystkie swoje  walki i została rozstawiona z numerem 1. Jak się okazało, tej pozycji zawodniczka RMKS-u nie oddała aż do końca turnieju, zwyciężając po bardzo trudnych walkach z mistrzynią Rumunii Romaną Calcan 14:13   w ćwierćfinale i z mistrzynią Ukrainy Natalya Stepanyan 15:13 w półfinale. W walce o pierwsze miejsce nasza zawodniczka spotkała się ze swoją koleżanką z reprezentacji Agnieszką Rolek z AZS AWF Katowice, którą pokonała 15:12. Kinga Brawańska po dobrych walkach w eliminacji grupowej przegrała swój pierwszy pojedynek  z Ukrainką Aliną Zelentsową  i zajęła 43 miejsce.
Tym wynikiem Ania potwierdziła dominację w kraju oraz przesunęła się na 5 miejsce w klasyfikacji Europejskiej Federacji Szermierczej,  na której aktualnie sklasyfikowanych jest 605 zawodniczek. .