Szermierki

III Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn.

W miniony weekend w Radlinie odbył się ostatni - III Puchar Polski Juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. W sobotę na radlińskich planszach pojawiło sie, aż 109 zawodników z całej Polski. Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Kapała z Muszkietera Gliwice, który to w finale pokonał Daniela Marcola z Górnika Radlin 10:8. Najlepszy z naszych zawodników Przemysława Trzepizur zajął 14 miejsce, przegrywając o wejście do najlepszej ósemki z późniejszym zwycięzcom turnieju 12:15.
84 - Barłomiej Mencel
 Drugiego dnia na plansze wyszły dziewczęta. Szpadzistki również nie zawiodły, ponieważ do turnieju zgłosiło się 105 zawodniczek. W turnieju pań liczyliśmy na naszą najlepszą szpadzistkę w klubie Annę Mroszczak. Oczywiście liderka krajowej listy w szpadzie kobiet juniorek młodszych nie zawiodła. Ania po bardzo dobrych walkach zajęła znakomite 2 miejsce przegrywając w finale z Agnieszką Rolek z AZS AWF Katowice 11:12. Tym wynikiem nasza zawodniczka przypieczętował pierwsze miejsce na liście krajowej oraz udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Budapeszcie, oraz Mistrzostwach Świata Kadetek, które odbędą się miesiąc później. W turnieju stratowała również Kinga Brawańska, która zajęła 35 miejsce.