Szermierki

I miejsce Mikołaja Mroszczaka w Mistrzostwach Śląska

W Częstochowie rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska młodzików w szpadzie chłopców roczników 95-97.W zawodach brały udział kluby z całego województwa śląskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, zdobywając złoty medal w turnieju indywidualnym. W pierwszej kolejności został rozegrany turniej indywidualny. W turnieju indywidualny wspaniale walczył zawodnik RMKS ? u Rybnik Mikołaj Mroszczak, który po pewnych zwycięstwach w walkach pucharowych zdobył tytuł Mistrza Śląska Młodzików na rok 2009.
Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Przemysław Trzepizur 15 miejsce
Marcin Hunt 24 miejsce

Po turnieju indywidualnym tego samego dnia odbył się turniej drużynowy Mistrzostw Śląska młodzików. Zawodnicy RMKS Rybnik w składzie (Mroszczak, Trzepizur, Hunt) rozstawieni z numerem trzecim po turnieju indywidualnym ulegli w walce o prawo do walki o miejsca medalowe z Piastem II Gliwice 39:45. Po przegranej naszym zawodnikom pozostała tylko walka o miejsca 5-8. W tej fazie rozgrywek nasi zawodnicy spisali się znakomicie i wygrali kolejno z MDK Bytom 45:34 i WLKS Kmicicem Częstochowa 45 :33 zajmując ostatecznie 5 miejsce.