Szermierki

Debiut Anny Mroszczak w Pucharze Europy Kadetów

Anna Mroszczak, szpadzistka RMKS-u Rybnik, zadebiutowała w Pucharze Europy Kadetek, który odbył się w Pizie we Włoszech. Ania, choć jest jeszcze młodziczką, została zauważona przez trenera Kadry Narodowej w szpadzie kobiet, który powołał ją na PE jako najmłodsza z walczących w tym turnieju. W imprezie brało udział 120 zawodniczek z całej Europy.

Rybniczanka w fazie grupowej wygrała 3 z 6 pojedynków,  co dało jej 64 miejsce (po fazie eliminacyjnej). W pierwszej walce pucharowej  Ania przegrała z  Tal-e Nicol z Izraela (Maccabi Mallot) 8:15 i zajęła 73 miejsce.  Wprawdzie  Ania nie przedostała się do kolejnej fazy turnieju, jednak trzeba zauważyć, że jest  jeszcze bardzo młodą i niedoświadczoną  zawodniczką, która w kraju nie ma jeszcze   prawa do startu w turniejach kadetek i juniorek.  Prawdopodobnie Ania zostanie również powołana na PE Kadetek w Bratysławie w połowie lutego, tam też startować będą szpadziści RMKS-u – Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski, Mikołaj Mroszczak i Przemysław Trzepizur.  Dla Krystiana i Kamila to ostatni turniej i zakończenie rywalizacji o wyjazd na Mistrzostwa Europy Kadetów. Prawo startu w tych zawodach ma tylko 4 pierwszych zawodników z listy krajowej, a Krystian aktualnie zajmuje 2 miejsce, zaś Kamil Naszkowski 4.

W chwili obecnej grupa zawodników i zawodniczek  przebywa na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w Istabnej, natomiast Krystian i Kamil przygotowują się w klubie pod okiem  trenera klubowego i  Młodzieżowej  Kadry Narodowej   w szpadzie męskiej Artura Fajkisa.