Szermierki

Anna Mroszczak 5 w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanjing 2014

Anna Mroszczak  5 w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nanjing 2014
Szpadzistka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Anna Mroszczak zajęła 5 miejsce podczas indywidualnego turnieju Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w szpadzie kobiet. W turnieju wystartowało tylko 12 najlepszych zawodniczek z listy światowej. Rybniczanka w fazie walk eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 5. Z pierwszego pojedynku o ćwierćfinał Ania była zwolniona, natomiast w walce o półfinał spotkała się z Włoszką Eleonorą De Marchi, z którą niestety przegrała 10:15.
Włoszka ostatecznie zajęła drugie miejsce, złoto zdobyła Koreanka Sinhee Lee, a z brązem wraca Szwedka Asa Linde. Gratulujemy Ani dobrego startu! Ania w Chinach pozostanie do 31.08.2014. Po powrocie nasza olimpijka będzie się  przygotowywać s do sezonu w klubie. Swój pierwszy start w kategorii do 20 lat Ania będzie miała podczas Pucharu Świata w Budapeszcie 21.09.2014.

Jeszcze pamiątkowe zdjęcia przed zawodami w Chinach ...