Szermierki

Ania Mroszczak zwyciężczynią Turnirju Ogólnopolskiego

W Niedzielę 10.10.2010 odbył się w Radlinie Ogólnopolski Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szpadzie dziewcząt i chłopców. W turnieju startowało blisko 250 zawodników i zawodniczek całej Polski oraz Słowacji. Oczywiście nie mogło również zabraknąć zawodników RMKS ? u Rybnik. Fantastycznie spisała się Anna Mroszczak, która to zajęła 1 miejsce w turnieju dziewcząt do lat 14.

Ania w walkach eliminacyjnych przegrała jedną walkę i do fazy  pucharowej przystąpiła  z numerem 8. W tej fazie turnieju nasza zawodniczka nie dała szans rówieśniczką i pewnie wygrywała swoje pojedynki. Jest to kolejny wielki sukces tej młodej zawodniczki, która wyrasta na liderkę w rankingach w tej kategorii wiekowej dziewcząt. W kategorii dzieci swój debiut w tak poważnym turnieju odnotowała Dagmara Gabriel, która to zajęła 32 miejsce.

1 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
2 Olga Przybyła (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Weronika Rabaczewska (MKS Kusy Szczecin)
3 Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice)
5 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
6 Klaudia Puła (SKS Radomyśl Wielki)
7 Klara Reclova (BSK Bratysława)
8 Gabriela Jarosz (SKS Radomyśl Wielki)

32 Dagmara Gabriel (RMKS Rybnik)

Niestety w turnieju chłopców już nie było tak dobrze. Nasi młodzicy Kacper Kordas i Igor Tymusz zajęli odpowiednio 29 miejsce i 52 miejsce. W kategorii dzieci najlepszy nasz zawodnik Ryszard Kałuziński zajął 17 miejsce, Jarosław Fajkis był 21, Kacper Pałka 31 miejsce, Wąsiewicz Tomasz 40 miejsce, Spleśniały Bartłomiej 57 miejsce.