Szermierki

Ania Mroszczak najlesza w II Pucharze Polski Juniorek

Ania Mroszczak najlesza  w II Pucharze Polski Juniorek
II Puchar Polski zdobyty przez aktualnie bezkonkurencyjną Annę Mroszczak. Nasza szpadzistka pewnie i gładko pokonała wszystkie swoje przeciwniczki w II Pucharze Polski Juniorek młodszych, który odbył się 13.10.2013 w Gliwicach. Do turnieju zgłosiło się 106 zawodniczek i 120 zawodników z całej Polski. Już podczas eliminacji grupowych Ania prezentowała się znakomicie. Do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 3. W fazie pucharowej nie miała już konkurencji i do samego finału nie dała złudzeń swoim przeciwniczkom, kto będzie stał na najwyższym stopniu podium.
Druga z naszych zawodniczek Kinga Brawańska zajęła 29 miejsce. W szpadzie męskiej najlepsze 27 miejsce zajął Kamil Kotula, który nieznacznie przegrał o wejście do najlepszej "16" turnieju z Pawłem Boroniem z UKS Start Opole 13:15.
Zwycięstwem tym Ania powiększa swoją przewagę nad innymi zawodniczkami. Aktualnie jest liderką rankingu Polskiego Związku Szermierczego w kategorii kadetek. Pod koniec października Ania rozpocznie walki w Pucharach Europy, a w listopadzie w Pucharach Świata Juniorek.