Szermierki

Ania Mroszczak 9 w Mistrzostwach Świata Kadetek

Anna Mroszczak zajęła 9 miejsce podczas indywidualnego turnieju Mistrzostw Świata kadetek w szpadzie kobiet. Turniej odbył się w Plovdiv w Bułgarii. W turnieju wystartowało 116 zawodniczek z całego świata. Ania w walkach eliminacyjnych w dniu 4.04.2014 wygrała 5 z 6 walk i do fazy pucharowej została rozstawiona z numerem 9. W walce o "64" była zwolniona, w walce o "32" turnieju spotkała się z reprezentantką Danii Emilie Borrie z którą wygrała 15:12.
W sobotę tj. 5.04.2014 na 4 kolorowych planszach rozpoczęły walki najlepsze 32 zawodniczki świata. Ania w walce o 16 spotkała się z Meksykanką Jocelyn Crus, którą pewnie  pokonała 15:5.  W walce o najlepszą 8 turnieju przeciwniczką rybniczanki była Włoszka Eleonora Di Marche.

Niestety Włoszka wyciągnęła wnioski po porażce z Anią  podczas  Mistrzostw Europy w Jerozolimie i wygrała 15:8. Tym sposobem Ania pożegnała się z turniejem zajmując 9 miejsce. Lokata ta   jest   bardzo dobrym wynikiem, lecz nasz zawodniczka,   po tak dobrym sezonie na arenie międzynarodowej, na pewno liczyła na medal. Pozostał bardzo duży niedosyt, a  na kolejne starty w takich imprezach trzeba poczekać do przyszłego roku. Warto również dodać, że wynik Ani na  Mistrzostwach Świata, to najlepszy start  zawodniczki naszego klubu w historii sekcji.