Szermierki

ANIA MROSZCZAK 8 W IV PUCHARZE POLSKI SENIOREK W WARSZAWIE

ANIA MROSZCZAK  8 W IV PUCHARZE POLSKI SENIOREK W WARSZAWIE
Znakomity start odnotowała zawodniczka RMKS-u Rybnik Anna Mroszczak, która w IV Pucharze Polski Seniorek , który odbył się w Warszawie zajęła znakomite 8 miejsce. Trzeba tutaj wspomnieć , że Ania jest jeszcze kadetką i taki wynik to ogromny sukces i miła niespodzianka. IV PPS był jednocześnie Pucharem Europy do 23 lat i nasza zawodniczka zajęła w nim 3 miejsce. W drodze do najlepszej ?8? turnieju rybniczanka pokonało kolejno: Sabine Mashine (RUS) 15:12 Aline Bagaeva (RUS) 15:12 Blankę Błach AZS AWF Wrocław 15:12
W walce o podium Ania przegrała jak się później okazało ze zwyciężczynią całego turnieju,  Małgorzatą Stroką z AZS AWF Warszawa 3:15

Klasyfikacja generalna:

Kolejność:
1 Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa)
2 Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
3 Wioletta Chrapina (Rosja)
3 Aleksandra Magdycz (Rosja)
5 Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
6 Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa)
7 Edina Antal (Węgry)
8 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)

Walka A. Mroszczak vs. Di Marche podczas ostatnich Mistrzostw Świata

tart ten był przed ostatnim startem w tym sezonie naszej zawodniczki. Pod koniec czerwca we Wrocławiu zostanie rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży , będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski do 17 lat. Mamy nadzieję, że do swojej kolekcji medali z MP, Ania dołoży ten najcenniejszy. Pomimo jeszcze niezakończonego sezonu Ania zwyciężyła klasyfikację generalną Polskiego Związku szermierczego do lat 17, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w drużynie w Jerozolimie, wygrała 2 Puchary Europy Kadetek (Bratysława i Kraków), zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata Juniorek w Goteborgu. Zajęła 7 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Kadetek w Jerozolimie oraz 9 w Mistrzostwach Świata Kadetek w Plodviv. Jest 5 zawodniczką na liście klasyfikacyjnej Europejskiej Federacji Szermierczej, gdzie sklasyfikowanych jest ponad 650 zawodniczek. W przyszłym sezonie Ania przechodzi do kategorii juniora (do 20 lat). Mamy nadzieję, że w tej kategorii Ania dostarczy nam równie pięknych startów i wyników jak w kategorii kadetki.