Pływacka

Znakomity początek roku rybnickich pływaków

Od bardzo dobrych wyników rozpoczęli tegoroczny sezon pływacy RMKS Rybnik. W dniach 7-9 lutego wzięli udział w Pucharze Silesia 2020 , mitingu pływackim organizowanym już po raz dziesiąty na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W tych prestiżowych zawodach w których wzięło udział prawie 650 zawodników z 60 klubów z całego kraju, znakomicie zaprezentował się Kamil Kurzak który w kategorii szesnastolatków wygrał te zawody na dystansach 50 oraz 100 metrów stylem grzbietowym, poprawiając jednocześnie swoje rekordy życiowe.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Kacper Duda, który rywalizując w tej samej kategorii (będąc zawodnikiem o rok młodszym) zajął piąte miejsce na dystansie 50m. stylem dowolnym (poprawiając rekord życiowy) oraz ósme miejsce na dystansie 100m, stylem dowolnym.

Dwa tygodnie później tj. 22 lutego pływacy RMKS-u wystartowali w ISM Delfin Cieszyn, międzynarodowym mitingu pływackim organizowanym na pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wśród prawie 280 zawodników z 37 klubów (w tym 6 ekip zagranicznych z Czech i Słowacji), rybniccy pływacy zaprezentowali się znakomicie zdobywając łącznie sześć medali. Najlepsze osiągnięcie zanotował Kacper Duda, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium zwyciężając na dystansach 50 i 100m st. dowolnym oraz na dystansie 50m st. motylkowym w kategorii juniora młodszego. Kamil Kurzak zdobył srebrny i brązowy medal da dystansach 50 i 100m st. grzbietowym rywalizując w kategorii open, w której również brązowy medal zdobyła Dominika Kuczera na dystansie 50m st. grzbietowym. Należy wspomnieć że dobre rezultaty uzyskała Iga Łapeta, która w rywalizacji trzynastolatek zajęła piąte oraz czwarte miejsce na dystansach 50 i 100m st. grzbietowym poprawiając znacznie rekordy życiowe oraz piąte miejsce na dystansie 100m st. dowolnym. W zawodach reprezentowało rybnicki klub łącznie trzynastu zawodników (również tych najmłodszych z roczników 2008-2010), dla których była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w większości poprawiając życiowe rezultaty.