Sekcja
Pływacka

W VIII Mityngu pływackim wystartowało ponad 200 zawodników

W dniu 26.10.2019r. na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku-Boguszowicach odbył się VIII Mityng Pływacki ? Rybnik 2019. Do rywalizacji w dziewięciu konkurencjach indywidualnych i czterech sztafetowych przystąpiło 250 pływaków z 24 klubów z pięciu województw (Śląskie, Małopolskie, Łódzkie, Opolskie, Świętokrzyskie). O regulaminowy przebieg zawodów dbało grono 13 sędziów Śląskiego Kolegium Sędziów mając do dyspozycji elektroniczny pomiar czasu.
Organizatorzy przeprowadzili 72 dekoracje w czterech kategoriach wiekowych, nagradzając medalami, dyplomami oraz  nagrodami rzeczowymi wszystkich 216  zawodników stających na podium, a zawodnicy zadbali o wysoki poziom sportowy zawodów,  potwierdzając to piętnastoma rekordami mityngu, co świadczy o stale rosnącym poziomie zawodów.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy RMKS Rybnik, zdobywając łącznie 5 medali (trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy).Kamil Kurzak zwyciężył na dystansach 100 st. grzbietowym i 100m st. zmiennym oraz zajął trzecie miejsce na dystansie 50 m st. Grzbietowym, Iga Łapeta zwyciężyła na dystansie 100 m st. zmiennym, a sztafeta chłopców zajęła drugie miejsce na dystansie 4x100 m st. dowolnym.

Całodzienne zmagania zawodników na pływalni śledziła licznie zgromadzona publiczność, głośno dopingując swoich faworytów co dodatkowo sprawiało że atmosfera podczas zawodów była bardzo emocjonująca.
Organizator wielokrotnie za pośrednictwem spikera  oraz baneru informacyjnego, podkreślał, że Miasto Rybnik dofinansowało środkami budżetowymi organizację zawodów.
Wysoki poziom zawodów oraz stale duże zainteresowanie kibiców uzasadnia cykliczną, coroczną organizację mityngu pływackiego w Rybniku.