Pływacka

Tymoteusz Świecak Mistrzem Polski w Ratownictwie Morskim

W dniach 1-2.08.2020r. w Kątach Rybackich odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, sportowej odmianie ratownictwa wodnego. Były to najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody ratownicze w tym roku w których wystartowało ponad 70 zawodników reprezentujących 21 drużyn WOPR z całego kraju. W zawodach tych wystartowali również zawodnicy sekcji pływackiej RMKS Rybnik (reprezentując WOPR Rybnik oraz Wrocławską Drużynę Ratowniczą)
Z radością i dumą chcieliśmy zakomunikować że Indywidualnym Mistrzem Polski w Klasyfikacji Generalnej został  Tymoteusz Świecak, zawodnik naszego klubu. Tymek podczas dwóch dni rywalizacji wziął udział w sześciu konkurencjach indywidualnych zajmując w nich nast. miejsca:
Bieg pływanie bieg – 2 miejsce; Pływanie – 2 miejsce; Sprint po plaży – 2 miejsce; Bieg długi - 3 miejsce; Flagi plażowe -  7 miejsce; Wyścig na deskach -10 miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej z Grzegorzem Monczakiem (reprezentując Wrocławską Drużynę Ratowniczą – Tymoteusz jest obecnie studentem AWF we Wrocławiu) zajął drugie miejsce.
W zawodach startowali również : Korneliusz Zapert (7 miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej oraz drugi w konkurencji Bieg długi), Jakub Szyniec (17 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Kamil Kurzak (47 w klasyfikacji generalnej). WOPR Rybnik drużynowo w klasyfikacji generalnej zajął 7 miejsce.
Serdecznie gratulujemy  zawodnikom RMKS-u uzyskanych rezultatów.