Pływacka

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w pływaniu MASTERS

W dniach 28-29.03 W Koszycach na basenie olimpijskim (50cio metrowym) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji w pływaniu MASTERS. Zawody miały bogatą międzynarodową obsadę , startowali w nich reprezentanci takich krajów jak : Austria, Czechy , Węgry, Słowacja, Ukraina oraz Polska. Dwie rybniczanki zawodniczki RMKS-u Rybnik Anna Duda i Agnieszka Bieniak znalazły się w składzie reprezentacji Polski na tychże mistrzostwach.
W ciągu dwóch dni sportowych zmagań zawodniczki RMKSU zaliczyły siedem startów indywidualnych i wszystkie starty uwieńczyły złotymi medalami w swojej kategori!!!! Zawodniczki z Rybnika zajęły 9 miejsce w statystyce medalowej na startujących 41 klubów. Anna Duda startowała na dystansach 50 i 100 metrów delfinem oraz 50 i 100 metrów kraulem , Agnieszka Bieniak startowała na dystansach 50i 100 metrów grzbietem oraz 50 metrów delfinem.

Dodatkowo w trakcie zawodów prowadzona była w każdej dyscyplinie klasyfikacja OPEN ( czyli bez podziału na kategorie wiekowe) i w tej klasyfikacji zawodniczki z Rybnika zdominowały podium – Anna Duda uzyskała pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Słowacji , Agnieszka Bieniak zajęła trzecie miejsce i tytuł Wicemistrzyni Słowacji. Ponadto Anna Duda wywalczyła tytuł Mistrzyni Słowacji na dystansie 100 metrów delfinem.

Życzymy sukcesów w kolejnych startach!!!!