Pływacka

Medalowy weekend rybnickich pływaków

W miniony weekend znakomicie zaprezentowali się podczas Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu Masters w Łodzi oraz w Mistrzostwach Śląska Open w Gliwicach, zawodnicy sekcji pływackiej RMKS Rybnik. Podczas zawodów centralnych na łódzkiej pływalni po raz kolejny swoją klasę potwierdziła jedna z najbardziej obecnie utytułowanych zawodniczek w Polsce w kategorii Masters czyli Anna Duda, zwyciężając na dystansach 100m. stylem dowolnym i 200m. stylem zmiennym oraz zajmując drugą pozycję w rywalizacji na dystansach 50m. stylem motylkowym oraz 50m. stylem dowolnym. Znakomicie również zadebiutował na tych zwodach Szymon Lindner, który zajął drugie miejsce na dystansie 200m. stylem zmiennym oraz miejsce trzecie na dystansie 200m. stylem dowolnym.
Natomiast podczas Mistrzostw Śląska na gliwickiej pływalni ?Olimpijczyk? w kategorii juniora młodszego świetnie zaprezentował się Kamil Kurzak (rocznik 2004), który zwyciężył na dystansie 50m. stylem grzbietowym, miejsce drugie zajął rywalizując na dystansie 200m. stylem grzbietowym oraz stanął na najniższym miejscu podium po wyścigu w konkurencji 100m. stylem grzbietowym. Bardzo dobre zawody zaliczył również Kacper Duda ( syn Ani, rocznik 2005), który dwukrotnie zajął trzecie miejsce na dystansach 200m. stylem zmiennym oraz w konkurencji 100m. stylem dowolnym. Zawody w Gliwicach były jednym z elementów przygotowań młodych pływaków RMKS-u do zbliżających się w grudniu Mistrzostw Polski w Opolu i Ostrowcu Świętokrzyskim.