Pływacka

Grand Prix Polski w kategorii MASTERS

W miniony weekend na pływalni MOSIR Tychy odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski w kategorii MASTERS. W Polsce pływanie Masters z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Pływacy, którzy biorą udział w zawodach, podzieleni są na poszczególne grupy startowe ze względu na wiek. W zawodach wystartowały dwie rybniczanki reprezentujące klub RMKS Rybnik- Anna Duda i Agnieszka Bieniak. Już pierwszego dnia zmagań obie zawodniczki zwyciężały w swoich konkurencjach ? Anna Duda wygrała na dystansie 50 metrów delfinem oraz 200 metrów stylem zmiennym jednocześnie ustanawiając na tym dystansie nowy Rekord Polski!!!!
Agnieszka Bieniak zwyciężyła na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Dobra passa zawodniczek RMKSu znalazła swój ciąg dalszy drugiego dnia sportowych zmagań gdzie Anna Duda zwyciężyła na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów delfinem, Agnieszka Bieniak również wywalczyła dwa złote medale na dystansach 100 metrów stylem zmiennym oraz 50 metrów stylem grzbietowym.
W klasyfikacji generalnej open (bez podziału na kategorie wiekowe) do której zaliczono trzy najlepsze starty według punktacji FINA (międzynarodowa federacja pływacka)  Anna Duda zdobyła 2 miejsce!.
W klasyfikacji medalowej nasze zawodniczki mimo iż startowały tylko we dwie uplasowały się na 15 pozycji na 40 startujących klubów z Polski.Warto dodać iż ozdobą tej imprezy była udana próba pobicia rekordu świata przez zawodników klubu AZS AWF Katowice w wyścigu sztafetowym 4x100m stylem dowolnym w kategorii do 29 lat.