Lekkoatletyczna

Medale lekkoatletów RMKS Rybnik

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale w miniony weekend odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nich lekkoatleci Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Brązowe medale z  mistrzostw przywiozły dwie juniorki młodsze - Paulina Lapczyk, która w trójskoku osiągnęła rezultat 10,80 m

oraz Sonia Sokołowska posyłając kulą na odległość 10.85m. Dobrze wypadły również pozostałe dwie juniorki młodsze- Paulina Potyka, która zajęła w skoku w dal szóste miejsce wynikiem 5.24m i Natalia Piontek, która była ósma w biegu na 300 metrów z czasem 42.90s.

Wśród juniorów najbliżej podium mistrzostw był Mateusz Magiera w trójskoku, który skokiem na odległość 14.02 m zajął czwarta lokatę, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Mateusza Kańczoka, który osiągnął odległość  13.95m. Natomiast w pchnięciu kulą dziewcząt Agnieszka Pyrtek rezultatem 12.06 m zajęła piąte miejsce.