Lekkoatletyczna

Makroregion Lekkoatletyczny - Opole 9 września 2017 r.

Młodziczki i młodzicy z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego sekcji lekkoatletycznej wywalczyli 5 medali na Makroregionie Zawody odbyły się 9 września 2017 r. w Opolu. Makroregion są to mistrzostwa dwóch województw: Śląskiego oraz Opolskiego, zarazem eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się 23 września w Białej Podlaskiej .

Mistrzowie Makroregionu kwalifikują się na Mistrzostwa   Polski oraz najlepsze rezultaty uzyskane. Zawodniczki i zawodnicy  RMKS-u którzy wywalczyli medale:

Agata Powcioł okazała się najlepszą zawodniczką w rzucie młotem 3 kg wywalczyła złoty medal oraz kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików  w Białej Podlaskiej.

Garus Kamil - brąz  medal w biegu na 100m

Grelich Dominik  -  brązowym   medalistą w rzucie młotem 5 kg

Tebel Paweł brązowym   medalistą w rzucie oszczepem

Srebrna sztafeta w biegu  4 X 100m w składzie:  Rojek Natalia, Gut Emilia, Bąk Agata, Podwojska Katarzyna, zawodniczki RMKS Rybnik w biegu sztafetowym wywalczyły II miejsce oraz srebrny medal makroregionu.

Do tej pory nie ma oficjalnych wiadomości kto jeszcze awansował do dalszej rywalizacji na Mistrzostwach Polski  w Białej Podlaskiej.