Lekkoatletyczna

18 medali w M. Śl. w Lekkiej Atletyce

18 medali w  M. Śl. w Lekkiej Atletyce
Lekkoatleci z RMKS Rybnik rywalizowali w dwóch edycjach Mistrzostw Śląska w kategorii junior oraz młodzik na otwartym stadionie. Edycja pierwsza w Częstochowie w dniach 26-27 maja 2018. W mistrzostwach Śląska juniorów w lekkiej atletyce zawodnicy oraz zawodniczki RMKS Rybnik wywalczyli 11 medali.
Wśród dziewcząt złote medale wywalczyły:
Agata Powcioł  w rzucie młotem zdobyła złoty medal wynikiem 44.24 m
oraz Aleksandra Bednarek, która w rzucie oszczepem, pobiła swój rekord życiowy wynikiem 44,31m.
Złote medale wywalczyli :
Drużyna biegu sztafetowego 4 x 100m w składzie:Kamil  Kosowski, Michał Kuligowski, Kamil Garus, Rafał Raczyński wynikiem  44,99 sek.

Kamil Kosowski w trójskoku wynikiem  11,41mi brązaowy Michał Tebel.

Michał Węgrzyk w rzucie dyskiem oraz ustanowił rekord życiowy  53,12m uzyskując klasę sportową pierwszą.
Michał Węgrzyk w pchnięciu kulą wynikiem 14,55m .

Srebrne medale oraz tytuły wicemistrza Śląska wywalczyli:
Michał Węgrzyk w rzucie młotem zdobył srebrny medal wynikiem 38,11m.
Klaudia Sobik w rzucie młotem zdobyła srebrny medal wynikiem 34,25m
Paweł Tebel   w rzucie oszczepem zdobył srebrny medal wynikiem 36,18m.
Brązowe medale oraz trzecie miejsce na Śląsku wywalczyli:
Paweł Tebel w trójskoku zdobył brązowy medal wynikiem 11,16m
Bieg sztafetowy 4x 400m w składzie Kamil Kosowski,Piotr Rajca ,Paweł Tebel oraz Rafał Raczyński zdobyli brązowy medal wynikiem 3:52,87.
W skoku w dal skoczkowie RMKS byli o włos od medalu. Cała trójka skoczków weszła do finału kolejno zajmując miejsca :
4 miejsce Kamil Kosowski -wynik 5.70m, 5miejsce Michał Kuligowski - wynik 5,68.,6 miejsce Rafał Raczyński - wynik 5,58m
W  drugiej edycji Mistrzostw Śląska Młodzików w Gliwicach 9 czerwca 2018 zawodnicy RMKS Rybnik wywalczyli 7 medali ;
Złote medale wywalczyły :
Natalia Rojek w skoku w dal  złoty medal wynikiem 5,26m
Klaudia Dziuba w skoku wzwyż złoty medal  wynikiem 155cm
Srebrne medale wywalczyli :
Paulina Gatnarczyk w biegu na 100m  srebrny medal wynikiem 12,88 w finale ,natomiast w półfinale 12,82 uzyskując nowy rekord życiowy.
Małgorzata Adamczyk w rzucie oszczepem srebrny medal wynikiem 29,18m
Emilia Gutt w biegu 80m przez płotki  srebrny medal wynikiem 12,69 uzyskując nowy rekord życiowy.
Tomasz Gwóźdź w rzucie młotem srebrny medal wynikiem 23,86m
Bieg sztafetowy 4x100m dziewcząt w składzie: Wiktoria Kalwar,Natalia Rojek , Emilia Gutt, Paulina Gatnarczyk  wywalczyły srebrny medal wynikiem 50,98
ustanawiając nowy rekord życiowy.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy, którym trochę zabrakło do medalu ,lecz ustanowili nowe rekordy życiowe.Są to: Natalia Stefaniak w skoku wzwyż 140cm oraz Piotr Reclik w biegu na 100m 12,00sek.