Sekcja
Koszykówki

Zwycięstow młodziczek i przegrana kadetek

Udanie swój pierwszy sezon w rozgrywkach klubowych rozpoczęły młodziczki RMKS Rybnik. We własnej hali pokonały La Basket Piekary Śląskie 77:17.
Drużyna gości to jedna ze słabszych drużyn w rozgrywkach, zatem w kolejnych spotkaniach rywale z pewnością postawią bardziej zdecydowany opór.

RMKS Rybnik - LA Basket Piekary Śl. 77:17 ( 32:4, 14:6, 14:3, 17:4)

RMKS: Leżoch Beata 30, Lewandowska Agnieszka 18, Kostka Sandra 10, Korus Katarzyna 8, Górak Klaudia 6, Michalska Monika 3, Szklarska Marta 2, Nowaczewska Paulina 0, Wengerska Karolina 0, Kurczok Marta 0, Nytko Magda 0.

KADETKI:
Kadetki RMKS Rybnik niestety od porażki rozpoczęły rundę rewanżową I etapu rozgrywek. We własnej hali po ciekawym pojedynku przegrały z LA Basket Piekary Śl. 57:64.
Po 1 wyrównanej kwarcie, która zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem RMKS-u 17:15, w drugiej rybniczanki powiększyły do 10 punktów przewagę nad przyjezdnymi. Niestety 3 kwarta należała do drużyny z Piekar, która nie tylko doprowadziła do remisu w meczu ale i wypracowała sobie dwunastopunktową przewagę, wygrywając całą kwartę 28:6. Spora w tym zasługa najlepszej zawodniczki gości Marzeny Mazur, która tylko w 3 kwarcie zdobyła 17 punktów. W czwartej kwarcie rybniczanki odrobiły kilka punktów, jednak nie wystarczyło to na pokonanie drużyny z Piekar.

RMKS Rybnik - LA Basket Piekary Śl. 57:64 ( 17:15, 17:9, 6:28, 17:12)

RMKS: Dudek Magda 13, Ciecior Dominika 13, Parulska Joanna 9, Trętowska Martyna 9, Kliche Ania 8, Bolik Beatrycze 3, Rajman Dominika 2.

La Basket: Marzena Mazur 24, Aleksandra Bąbik 16, Katarzyna Finka 14, Agnieszka Urbanik 6, Justyna Kazuch 2, Alicja Żyłka 2.