Sekcja
Koszykówki

Wyjazdowa wygrana

W tegorocznych rozgrywkach kadetek koszykarki RMKS Rybnik odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. W Twardzorzeczce pokonały miejscową drużynę GUKS "Sukces" Lipowa - MKS Żywiec 69:51.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały sporą różnicę w koszykarskim wyszkoleniu pomiędzy walczącymi ze sobą zespołami. Rybniczanki od pierwszych akcji meczu seryjnie zdobywały punkty a po celnej trójce Beti Bolik prowadziły już 13:0. To wysokie prowadzenie niekorzystnie wpłynęło na dalszą grę RMKS-u. Co prawda rybniczanki wygrywały kolejne kwarty spotkania ale różnica pomiędzy zespołami nie była już tak widoczna jak na początku. W czwartej kwarcie odnotowano nawet remis 15:15.
Jeszcze w I połowie meczu kontuzji śródtsopia nabawiła się rybniczanka Katarzyna Korga, która kilka najbliższych tygodni spędzi na leczeniu kontuzji.

GUKS "Sukces" Lipowa - MKS Żywiec - RMKS Rybnik  51:69 ( 8:17, 12:18, 16:19, 15:15)

RMKS:  Bolik Beatrycze 21, Parulska Joanna 10, Szklarska Marta 8, Gołucka Ania 6, Saczewska Martyna 6, Leżoch Beata 5, Moskwa Klaudia 5, Lewandowska Agnieszka 4, Korga Katarzyna  2, Dzierbicka Kinga 2,  Nowak Aleksandra 0.

W najbliższy wtorek rybniczanki rozegrają kolejny mecz wyjazdowy. W Wodzisławiu Śl. zmierzą się z miejscową Olimpią.
Najbliższy mecz w Rybniku zostanie rozegrany 19 października (wtorek) a rywalem będzie JAS-FBG Sosnowiec. Początek meczu o godz. 16.30 na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ryvniku.