Koszykówki

Puchar Śląska w minikoszykówce - turniej w Rybniku

W sobotę 24 stycznia w Rybniku odbył się drugi w tym sezonie turniej o Puchar Śląska w minikoszykówce dziewczyn rocznik 2003 i młodsze. Poza RMKS-em Rybnik na turniej przyjechali: Gwarek Pawłowice oraz dwa zespoły z Katowic: MKS MOS i UKS SP 27. W pierwszym meczu rybnickiego turnieju RMKS pokonał MKS MOS Katowice 41:22 (11:7, 11:4, 7:7, 12:4), następnie Gwarek Pawłowice wygrał z UKS SP 27 Katowice 52:12. W trzecim meczu turnieju Pawłowice wygrały z MOS-em Katowice 51:33 a w ostatnim meczu RMKS Rybnik pokonał UKS SP 27 Katowice 48:12 (12:3, 10:0, 16:5, 10:4).
Następny a zarazem ostatni turniej z udziałem rybnickich koszykarek zostanie rozegrany 7 marca w Brzegu. Tam rybniczanki zagrają z dwoma miejscowymi zespołami: Stalą Brzeg i Piomarem Brzeg. Turnieje finałowe zostaną rozegrane 28 marca. Z pewnością wyniki turnieju w Brzegu zadecydują o jakie miejsce w finałach będą walczyły rybniczanki. Czy o miejsca 1-3 czy też o pozycje 4-6.Jak na razie po rybnickim turnieju rybnickie koszykarki mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i 2 porażki.

zdjęcie rodzinne:)

Skład RMKS podczas turnieju w Rybniku: Julia Filipowska, Dominika Smołka, Julia Góra, Maja Frąckiewicz, Aleksandra Podeszwa, Justyna Krosny, Miriam Przysiężna, Amelia Banialis, Natalia Rudzińska, Dominika Bednarek, Nicola Banaś, Marta Mleczko, Hania Kajzerek, Iza Paniczek. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.