Koszykówki

Puchar Śląska w mini-koszykówce

W sobotę 16 kwietnia w Wodzisławiu Śl. rozegrany został czwarty i ostatni turniej finałowy Pucharu Śląska w mini koszykówce dziewcząt urodzonych w 1999 roku. Przed jego rozegraniem jedyną niewiadomą było, która z drużyn w końcowej klasyfikacji zajmie drugie miejsce. A walczyły o nie drużyny Olimpii Wodzisław Śl. i RMKS Rybnik. Po zaciętym meczu górą był gospodarz turnieju, który pokonał RMKS dwoma punktami 31:29.

Zwycięzcą Pucharu Śląska z kompletem zwycięstw został JAS-FBG Sosnowiec, druga jest Olimpia Wodzisław Śl. a trzeci RMKS Rybnik. Czwarte miejsce w rozgrywkach zajęły zawodniczki UKS LA Basket z Piekar Śl.
Po rozegraniu ostatniego spotkania turnieju zawodniczki z rąk przedstawicieli Śląskiego Związku Koszykówki w osobach: Marcina Macha i Kazimierza Mikołajca otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary.

Najlepszą zawodniczką rybnickiej drużyny została wybrana Julia Wallach.
Tegoroczny Puchar Śląska składał się z 4 turniejów eliminacyjnych oraz 4 turniejów finałowych.

Wyniki spotkań z udziałem RMKS Rybnik w ostatnim turnieju finałowym Pucharu Śląska.
1. ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. – RMKS 31:29 ( 6:7, 12:4, 8:4, 5:14)
2. RMKS – JAS-FBG Sosnowiec   18:37 ( 6:17, 4:9, 2:4, 6:7)
3. LA-Basket Piekary Śl. – RMKS 13:15 ( 2:4, 4:2, 5:6, 2:3)

RMKS w ostatnim turnieju wystąpił w składzie: Paulina Kimla, Patrycja Bożyk, Julia Wallach, Zuzia Glinka, Alicja Kopiec, Nikola Pałasz,  Martyna Konopacka, Agnieszka Półrul, Klaudia Janus, Alicja Kujda, Agnieszka Piecha, Justyna Latos, Klaudia Wernik, Klaudia Smołka, Aleksandra Czarnowska. Zawodniczki te za wyjątkiem J.Latos są uczennicami klas sportowych piątych o profilu koszykarskim, które prowadzone sa w Szkołach Podstawowych nr 18 i 34. Ich trenerami są Marcin Kowalczyk i Marcin Troszka.