Koszykówki

Najmłodsze zwyciężyły w Pucharze Śląska

Koszykarki RMKS Rybnik wygrały Puchar Śląska w minikoszykówce w roczniku 2003 i młodzsze. Podczas rozgrywanego w Rybniku turnieju finałowego w pierwszym meczu pokonały KS Pogoń Rudę Śląską 59:22, w drugim finałowym spotkaniu wygrały z Gwarkiem Pawłowice 39:28 i jako niepokonane (12 wygranych spotkań razem z eliminacjami) zdobyły tutuł Mistrza Śląska. Drugie miejsce w finale zajęła drużyna Rudy Śl., która w bardzo wyrównanym spotkaniu minimalnie pokonała Gwarka 24:22.
Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka RMKS-u Natalia Rudzińska,

a najlepiej punktującą koszykarką finałów została koszykarka Pogoni - Paulina Kamińska, zdobywczyni 24 punktów. Wyróżnienia otrzymały również dwie zawodniczki w każdej drużynie: Małgorzata Rudnicka i Anna Szymiczek z Pawłowic, Natalia Faber i Karolina Ciska z Rudy Śląskiej oraz Maja Frąckiewicz

i Marta Mleczko z Rybnika.

Wyróżniono również najmłodsze zawodniczki turnieju (urodzone w 2005 r.): Magda Palka z Pogoni i Dominika Bednarek z Rybnika.
Puchar za zdobycie pierwszego miejsca odebrała Miriam Przysiężna.

Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale a najlepsze zawodniczki turnieju i drużyn pamiątkowe statuetki.
Wszystkie nagrodę wręczała pani Grażyna Szulik - Wiceprezes Śląskiego Związku Koszykówki w Katowicach i Przewodnicząca Wydziału Gier i Dyscypliny.

Skład RMKS Rybnik: Nicola Banaś, Amelia Banialis, Dominika Bednarek, Oliwia Drabas, Julia Filipowska, Maja Frąckiewicz, Julia Góra, Hania Grobosz, Hania Kajzerek, Hania Marek, Marta Mleczko, Paulina Owsiak, Iza Paniczek, Aleksandra Podeszwa, Miriam Przysiężna, Paulina Raudner, Klaudia Romeo, Natalia Rudzińska, Dominika Smołka, Maria Terlecka, Renata Trzop, Zuzia Walecka, Zuzia Wysocka. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.