Koszykówki

Najmłodsze - najlepsze

Najmłodsze w RMKS-ie koszykarki - uczennice klas piątych ( rocznik 1999) na pierwszym miejscu w czterozespołowej grupie zakończyły fazę eliminacji Pucharu Śląska w minikoszykówce dziewczyn. W czterech rozegranych turniejach trzykrotnie zwyciężyły a w ostatnim turnieju, który odbył sie 5 lutego w Wodzisławiu Śl. zajęły 2 miejsce, przegrywając z gospodarzem turnieju. Alicja Kopiec - najlepsza koszykarka RMKs podczas turnieju w Wodzisławiu Sl.
To właśnie drużyny z Rybnika i Wodzisławia Śl. wywalczyły awans do finałowych rozgrywek ( ponownie rozegraną zostaną 4 turnieje, w lutym i marcu). W nich zmierzą się z drużynami z Sosnowca i Katowic albo Piekar.

Wyniki ostatniego turnieju eliminacyjnego Pucharu Śląska w Wodzisławiu Śląskim:

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. - RMKS Rybnik  21:12
RMKS: Starzyk Patrycja 2, Kopiec Alicja 2, Kimla Paulina 2, Glinka Zuzanna 2, Janus Klaudia 2, Kujda Alicja 2.
RMKS Rybnik - UKS LA_Basket Piekary Śl. II 49:7
RMKS: Kopiec Alicja 12, Pułról Agnieszka 10, Bożyk Patrycja 6, Kujda Alicja 4, Pałasz Nikola 3, Starzyk Patrycja 2, Kimla Paulina 2, Glinka Zuzanna 2, Janus Klaudia 2, Czarnowska Aleksandra 2, Piecha Agnieszka 2, Latos Justyna 2.

RMKS Rybnik - MKS Zabrze 21:17
RMKS: Kopiec Alicja 13, Starzyk Patrycja 2, Hochel Angelika 2, Janus Klaudia 2, Latos Justyna 2.
Na codzień wyżej wymienione zawodniczki są uczennicami klas sportowych koszykarskich działających w dwóch rybnickich szkołach podstawowych: SP 18 i SP 34. Ich trenerami są -  Marcin Kowalczyk i Marcin Troszka. Wyjątek stanowi Justyna Latos uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku.