Koszykówki

Najmłodsze koszykarki najlepsze na Śląsku

Najmłodsze  koszykarki najlepsze na Śląsku
Koszykarki RMKS-u Rybnik rocznik 2004 i młodsze zostały zwycięzcą Pucharu Śląska w minikoszykówce. Podczas rozegranego 11 kwietnia w Rybniku turnieju finałowego podtrzymały z eliminacji miano niepokonanych i pewnie wygrały dwa finałowe spotkania. W pierwszym meczu rybniczanki pokonały MKS Strzelce Opolskie 34:12 ( 12:0, 7:8, 12:0, 3:4) w drugim meczu turnieju MKS MOS Katowice pokonał MKS Strzelce Opolskie 41:23. Zatem stawką ostatniego spotkania było zwycięstwo w całym turnieju finałowym.
W nim rybnickie koszykarki wygrały z   MKS MOS Katowice 36:24 ( 8:6, 4:5, 14:5, 10:8) i chwilę później odebrały złote medale i pamiątkowy puchar za 1 miejsce w Pucharze Śląska. Podczas ceremonii zakończenia turnieju statuetkami wyróżniono indywidualnie 5 zawodniczek.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Mają Frąckiewicz z RMKS Rybnik, najlepiej punktującą zawodniczką została Dominika Bednarek z RMKS Rybnik (31 punktów)

a najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych zespołach zostały wybrane: Aleksandra Szecel (Strzelce Opolskie), Wiktoria Trznadel (MKS MOS Katowice) i Zuzanna Walecka (RMKS Rybnik).

Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a zawodniczki medale ufundowane przez Śląski Związek Koszykówki w Katowicach (główny organizator rozgrywek). Zespołom nagrody wręczała pani Grażyna Szulik – przedstawicielka ŚlZKosz. Ponadto zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Easy z Rybnika. Były to plecaczki, bidony oraz mini piłki.
Barw RMKS Rybnik w tym turnieju broniły: Hania Grobosz, Kinga Gabryszewska, Patrycja Saczewska, Maja Frąckiewicz, Paulina Raudner, Renata Trzop, Zuzanna Walecka, Natalia Jędrycha, Julia Marzelanik, Dominika Bednarek, Vittoria Conte, Maria Terlecka, Iga Kozłowska, Aleksandra Kubica. Ponadto w rozgrywkach uczestniczyły Anna Rewiuk i Agata Kulpok. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.
Turniej finałowy zakończył tegoroczne rozgrywki Pucharu Śląska w  najmłodszym roczniku. W rozgrywkach uczestniczyło 5 drużyn, rozegrano 5 turniejów eliminacyjnych i najlepsze trzy drużyny z eliminacji spotkały się w Rybniku na turnieju finałowym. Warto dodać że zmaganiom młodych koszykarek przyglądała się bardzo liczna grupa kibiców, która stworzyła podczas meczy wspaniałą rodzinną atmosferę.