Koszykówki

Koszykarki RMKS w Półfinale Mistrzostw Polski

Młodziczki RMKS-u Rybnik wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski w koszykówce kobiet U 14. Podczas trzydniowego turnieju ćwierćfinałowego, który odbył się w Rybniku w Zespole Szkół Sportowych zajęły drugie miejsce i razem z PTK OrtoMedSport Pabianice awansowały do turniejów półfinałowych. Te z udziałem najlepszych 16 drużyn w kraju odbędą się w dniach 18-20 maja.
Rybniczanki rozpoczęły turniej od porażki z Pabianicami 45:67, w sobotę łatwo wygrały z MKS Pałac Młodzieży Tarnów 85:42. W niedzielny poranek w meczu, którego stawką był awans do półfinałów mistrzostw Polski RMKS pokonał WSTK Wschowę 66:40. Do pierwszej piątki turnieju najlepszą zawodniczką rybnickiej drużyny została wybrana Dominika Bednarek, wyróżnienia indywidualne otrzymały także dwie inne zawodniczki rybnickiego zespołu: kapitan Maja Frąckiewicz i Zuzia Walecka. Najlepszą zawodniczką całego turnieju (MVP) została Wiktoria Stasiak z Pabianic.
RMKS Rybnik wystąpił w składzie: D.Bednarek, M.Frąckiewicz, Z. Walecka, V.Conte, A.Kubica, M.Bernacka, P.Raudner, A.Chojnacka, H.Grobosz, I.Kozłowska, P.Zientek, M.Niesporek, O.Kucal, M.Kapusta, G.Króliczek. Trenerami zespołu są: Marcin Troszka i Grzegorz Korzeń.

Dominika Bednarek odbiera nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary od wicestarosty, pierwsza piątka turnieju poza pamiątkowymi statuetkami otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo a druga piątka turnieju zakończyła turniej z plecakami ufundowanymi przez sklep Decathlon. Nagrody wręczała pani Grażyna Szulik -komisarz PZKosz podczas turnieju w Rybniku.