Sekcja
Koszykówki

Kadetki przegrały awans

Kadetki RMKS Rybnik przegrywając ostatni mecz sezonu w Głuchołazach 58:60 straciły szanse na awans do Mistrzostw Polski i zajęły 5 miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Od początku mecz w Głuchołazach nie przebiegał po myśli rybniczanek.

Gospodynie szybko zdobyły 6 punktów z rzędu i ta przewaga utrzymała sie do końca 1 kwarty ( 15:9). Z początkiem drugiej miejscowe szybko zdobyły kolejne punkty i ich przewaga nad RMKS-em wrosła do 11 punktów ( 23:12). Po udanych akcjach B.Bolik i M.Dudek (celny rzut za 3 punkty) rybniczankom udało się zmniejszyć przewagę do 5 punktów (25:120) jednak koniec kwarty ponownie należał do miejscowych, które na przerwę schodziły z przewaga 9 punktów ( 29:20)

Drugą połowę ponownie celną trójką rozpoczęła Dudek jednak i tym samym odpowiedziały Głuchołazy. W trzeciej kwarcie rybniczanki odrobiły tylko 1 punkt i czwartą kwartę rozpoczynały ze stratą 8 punktów do Głuchołaz

W czwartej kwarcie po fragmencie wyrównanej gry, od wyniku 55:46 zaczęła się pogoń RMKS-u, a znak do natarcia udaną akcją dała D.Ciecior. Na 96 sekund przed końcem spotkania po celnym rzucie wolnym i udanej dobitce, M.Dudek wyprowadziła RMKS na prowadzenie (58:56) jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa.  Na tablicy wyników pojawił się remis (58:58) Niestety do końca meczu rybniczankom nie udało się pomimo licznych rzutów zdobyć już punktów a dla miejscowych pewnie dwa rzuty wolne wykonała Marlena Jankowska, dając swojemu zespołowi zwycięstwo. Ostanie sekundy meczu RMKS grał bez M.Dudek i A.Kliche, które musiały opuścić boisko za 5 przewinień. Szkoda gdyż do awansu zabrakło rybniczankom  naprawdę niewiele.

Chrobry Głuchołazy - RMKS Rybnik 60:58 ( 15:9, 14:11, 18:19, 13:19)

RMKS: Beatrycze Bolik 21, Magda Dudek 19, Dominika Ciecior 10, Ania Kliche 7, Martyna Trętowska 1, Domika Rajman 0, Joanna Parulska 0.

Na zdjęciu - Beatrycze Bolik - najskuteczniejsza zawodniczka RMKS-u podczas meczu w Głuchołazach