Koszykówki

Kadetki pokonały lidera

Kadetki RMKS Rybnik wciąż zachowuja szansę na zajęcie 4 miejsca w rozgrywkach na Śląsku i tym samym awans do Mistrzostw Polski. To dzięki wspaniałej grze w rundzie finałowej, w której po zwycięstwie nad Chrobrym Głuchołazy 65:47, po raz drugi pokonały MOS Katowice, tym razem we własnej hali 57:53. W ostatnim zaś pojedynku pokonały samego lidera rozgrywek i to na jego terytorium. W Bytomiu wygrały z miejscowym MOSM-em 62:52.
Ostatnie dwa spotkania rybnickich kadetek miały niezwykle dramatyczny przebieg. Mecz z Katowicami rybniczanki rozpoczęły od przegranej pierwszej kwarty 9:14, jednak w drugiej odrobiły straty i po przerwie wyszły na prowadzenie 1 punktem. Kolejne dwie części meczu miały również wyrównany przebieg ale zaznaczyła się w nich minimalna przewaga RMKS-u, który po końcowym gwizdku cieszył się z kolejnego zwycięstwa.
W Bytomiu początek spotkania nie wyglądał najlepiej. Miejscowe szybko objęły prowadzenie, które utrzymywały przez całą I połowę. Jednak druga połowa należała już do RMKS-u. Po 3 kwarcie przewaga MOSM-u zmalała już do 6 punktów. a ostatnie 3 minuty meczu to koncert rybniczanek, które najpierw doprowadziły do remisu a potem zdeklasowały rywalki, obejmując 12 punktowe prowadzenie.

RMKS Rybnik - Chrobry Głuchołazy 65:47 ( 17:13, 19:9, 17:10, 12:15)

RMKS: Dominika Ciecior 15, Magda Dudek 11, Ania Kliche 8, Martyna Trętowska 8, Beatrycze Bolik 7, Dominika Rajman 6, Ania Gołucka 4, Klaudia Jurczyk 2, Kasia Korga 2, Klaudia Moskwa 2, Joanna Parulska 0, Martyna Saczewska 0.

RMKS Rybnik - MOS Katowice 57:53 ( 9:14, 16:10, 18:13, 14:16)

RMKS: Magda Dudek 22, Martyna Trętowska 15, Dominika Rajman 8, Beatrycze Bolik 6, Dominika Ciecior 4, Ania Gołucka 2, Ania Kliche 0.

MOSM Bytom - RMKS Rybnik 52:62 (21:7, 14:15, 10:17, 7:23)

RMKS: Magda Dudek 19, Dominika Ciecior 10, Martyna Trętowska 9, Ania Kliche 8, Beatrycze Bolik 8, Dominika Rajman 4, Joanna Parulska 4, Ania Gołucka 0.