Koszykówki

Juniorki Starsze RMKS szóste w Polsce!

Na rozgrywanych w Gdyni III Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych rybnickie koszykarki z trenerami Adamem Renerem i Gabrielą Wistuba zajęły VI miejsce.

Na rozgrywanych w Gdyni III Mistrzostwach Polski Juniorek Starszych rybnickie koszykarki z trenerami Adamem Renerem i Gabrielą Wistuba zajęły VI miejsce. W meczach grupowych kolejno uległy ORŁOWI POLKOWICE 40 : 79 (IV drużyna Mistrzostw), następnie zostały pokonane przez VBW GTK GDYNIA 106:72 ( brązowy medalista ), a w trzecim dniu turnieju zdecydowanie pokonały MUKS ŻAK KOSZALIN 85:61, co dało 3 miejsce w grupie i możliwość walki o 5 miejsce Mistrzostw. Mecz o 5 miejsce pomiędzy RMKS a BASKET 25 BYDGOSZCZ okazał się być bardzo emocjonujący. Niestety, po jedynej na Mistrzostwach dogrywce nasze koszykarki przegrały stosunkiem 83 : 84 ostatecznie plasując się na VI pozycji.

Skład zespołu na Mistrzostwach: Gawęda Magdalena, Kurdziel Aleksandra, Mycio Paulina, Kaczorowska Justyna, Podleśny Sandra, Zientarska Małgorzata, Moszkowicz Sonia, Stanek Karolina, Głocka Barbara, Morawiec Aldona, Przekop Natalia (jako jedyna 100% skuteczności w rzutach wolnych w całym turnieju!), Gozdawa-Grajewska Lucyna. Warto dodać, że drużyna rybnicka była najmłodszym zespołem turnieju.