Sekcja
Koszykówki

Emocje do końca

W drugim spotkaniu rundy finałowej kadetki RMKS Rybnik podejmowały zwycięzcę drugiej grupy eliminacyjnej - MOSM I Bytom. Po dramatycznym spotkaniu RMKS przegrał z MOSM-em 55:63.
Po 1 bardzo wyrównanej kwarcie w której prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, w drugiej Bytom odskoczył na bezpieczną przewagę 13 punktów.
Tą do 8 punktów z początkiem 3 kwarty zniwelowały rybniczanki dzięki Magdzie Dudek, która z rzędu zdobyła 5 punktów, w tym raz trafiając za 3 punkty. Jednak przyjezdne tym samym odpowiedziały w kolejnych akcjach i ponownie przewaga MOSM-u wzrosła do 13 punktów. Po kolejnym zrywie RMKS-u przewaga ta zmalała do 7 punktów (35:42) i do końca tej kwarty trwała walka kosz za kosz. Po 3 kwartach RMKS przegrywał 42:51.
Po kilku minutacg gry w ostatniej kwarcie RMKS zbliżył sie do Bytomia na 4 punkty, to za sprawą kolejnych trafień Dudek i "trójki" Ciecior. Po chwili dzięki celnym rzutom Bolik przewaga ta stopniała do 3 punktów (53:56). Bytomianki zachowały jednak do końca zimną krew a najskuteczniejsza w zespole Kamila Wiewiórka celnie trafiając z dystansu zapewniła zwycięstwo bytomiankom.

RMKS - MOSM I Bytom 55:63 ( 13:14, 9:21, 20:16, 13:12)

RMKS: Magda Dudek 23, Dominika Ciecior 14, Beatrycze Bolik 10, Martyna Trętowska 4, Ania Kliche 4, Domika Rajman 0, Joanna Parulska 0.

Kadetki - Liga strefowa KU-16 - klasyfikacja
odstęp
Grupa A
                                                              PKT     ZW     PO Kosze         (stos.)
1 KS JAS-FBG Sosnowiec                 15         7        1    589:342    (1.722)
2 UKS MOSM I Bytom                          15         7        1    564:409    (1.379)
3 UKS LA-Basket I Piekary Śląskie   14         6        2    536:430    (1.247)
4 MKS MOS Katowice                           13         5       3     553:430    (1.286)
5 RMKS Rybnik                                      11         3        5    429:468    (0.917)
6 MUKS Chrobry-Basket Głuchołazy  10         2       6     424:534    (0.794)
7 MKS I Zabrze                                          9         1        7    415:559    (0.742)
8 MKS II Zabrze                                         9         1        7    390:728    (0.536)