Zwycięski turniej w Ostrawie

W miniony weekend kadeci i juniorzy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik brali udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Ostrawie - Porubie, gdzie wypadli znakomicie szczególnie wśród kadetów. Pierwsze miejsca zajęli: waga 39 kg - Pierchała Dawid 3:0 pokonał Patryka Balaża 43 kg Kowalak Krzysztof przed czasem w II rundzie pokonał Lukasa Balaża Waga 48 kg (papierowa) Fabian Szmid 2:1 pokonał Gorola Mirosława Waga 57 kg (piórkowa) Bartosik Daniel 3:0 wygrał z Pavlem Petrak W wadze lekkiej do 60 kg Konsek Sebastian przed czasem w II rundzie zmusił do poddania się reprezentanta Czech Michała Phladka. Natomiast swoją walkę finałową w wadze koguciej do 54 kg stosunkiem głosów 2:1 przegrał Kostka Karol z Mistrzem Czech - Datko Robinem.

W kategorii juniorów pierwsze miejsce wywalczył w wadze średniej do 75 kg Lutka Błażej,

który już w I rundzie przez RSC pokonał Hlawa Patryka, a w wadze 57 kg walkę
finałową przegrał na punkty Pierchała Kamil z Ondrejem Schilder. Kamil
startował o wagę wyższej, gdyż w swojej wadze koguciej nie miał
przeciwników, którzy by chcieli z nim boksować dlatego przełożony
został o wagę wyżej.
W ringu sekundowali Zbyszek Gąsiorowski i Kamil Chyliński.

Po zawodach młodzi zawodnicy naszej sekcji mieli możliwość zwiedzić zabytki w muzeum II wojny Światowej  - fortyfikacja pod Ostrawą.