Zwycięski boks w Jaworznie

W dniach 1 - 3.05. 2010 r. w Jaworznie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski Juniorów i Seniorów (bez kadetów, ze względu na odbywającą się w tym czasie Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Radomiu).

Po półtora miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił Mateusz Mazik, który nie miał sobie równych zawodników i pewnie wygrał swoją wagę piórkową 57 kg, wygrywając wysoko na punkty w  finale z brązowym medalistą M.P. seniorów z Hetmana Białystok - Maciejem Mierzyńskim. W wadze lekkiej 60 kg - Patryk Cichocki zaprezentował bardzo wysoki poziom wygrywając półfinał wysoko na punkty z M. Trypuciem z Białegostoku, a w finale po najpiękniejszej walce całego turnieju wygrał z medalistą M.P. z tego roku – Mateuszem Kosteckim z Górnika Wieliczka. Patryk został uznany za najlepszego zawodnika tego turnieju, otrzymując okazały puchar.
Wśród juniorów w finale wagi 48 kg (papierowa) walczył nasz zawodnik – Kamil Pierchała, który na punkty 1 : 2 uległ Mistrzowi Ukrainy tej wagi - Nazarowi Kurotchynowi.
W ringu zawodnikom sekundowali Anatol Jakimczuk i Zbyszek Gąsiorowski.